Szczegóły szkolenia

 • Katowice
 • 28 marca 2020
 • 2020-03-28 10:00 – 2020-03-29 17:00

Contact event manager

1 2 3 4

Bilety

 • Brak miejsc
Koszyk
Dziękujemy i Zapraszamy

Budowa efektywnego zespołu

Katowice

2020-03-28 10:00 – 2020-03-29 17:00
28 marca 2020

000000

Marek Dornowski

Inne wydarzenia Organizatora

Budowa efektywnego zespołu

Katowice

2020-03-28 10:00 – 2020-03-29 17:00
28 marca 2020

DRUKUJ

Dla kogo jest to szkolenie

Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla lekarzy prowadzących własne placówki, jak również managerów, na co dzień zajmujących się rozwojem placówek stomatologicznych. Bardzo dużo skorzystają z niego zwłaszcza osoby zatrudniające innych lekarzy lub współpracowników. Ważne jest, by osoby uczestniczące w szkoleniu były decyzyjne, tak by po szkoleniu mogły wdrożyć sugerowane działania w praktyce.

Cel edukacyjny

Szkolenie ma na celu pogłębienie umiejętności Uczestników z zakresu kierowania zespołem, ze szczególnym uwzględnieniem planowania i delegowania zadań oraz monitorowania ich realizacji. Uczestnicy szkolenia uczą się przeprowadzać proces rekrutacji na stanowiska medyczne i pozamedyczne występujące w ich placówce. Ponadto Uczestnicy na szkoleniu dowiadują się jak zarządzać sytuacjami konfliktowymi pojawiającymi się w zespole.

Po szkoleniu Uczestnik posiada wiedzę z zakresu:

 • Jakie działania menadżerskie należy podjąć w placówce stomatologicznej
 • Co jest konieczne do budowy efektywnego zespołu
 • Praktycznych przykładów wyzwań wynikających ze współpracy personelu w placówce stomatologicznej wraz z proponowanymi sposobami radzenia sobie z nimi.

Po szkoleniu Uczestnik posiada umiejętności:

 • Planuje i deleguje zadania w sposób praktyczny.
 • Monitoruje ich realizację oraz egzekwuje ich wykonanie.
 • Przeprowadza rekrutację na stanowiska medyczne i pozamedyczne w swojej placówce.
 • Odpowiednio zarządza sytuacjami konfliktowymi pojawiającymi się w zespole.

Po szkoleniu Uczestnik posiada kompetencje:

 • Samokształcenia się, rozumienia znaczenie komunikacji interpersonalnej oraz potrafi prawidłowego identyfikowania i rozstrzygania dylematów związane z wykonywaniem zawodu.
 • Z obszaru tzw. „miękkiego HR” (rozwój zespołu, zarządzanie wiedzą w organizacji, budowanie autorytetu wśród pracowników).
 • Kompetencje przywódcze i komunikacyjne.

Zakres szkolenia:

 1. Co to znaczy być menadżerem, zadania menadżera w placówce stomatologicznej
 2. Modele zarządzania placówkami stomatologicznymi. Kiedy potrzebny jest menadżer z zewnątrz? W jakie narzędzia muszę go wyposażyć by mógł realizować swoje zadania?
 3. Relacja lekarz właściciel – manager pracownik, w jaki sposób ustalić współpracę?
 4. Jak stworzyć własną misję i wizję placówki? Jak wpoić ją współpracownikom? Dlaczego bez tego kroku trudniej nam będzie osiągnąć sukces?
 5. Tajemnice rekrutacji – gdzie szukać pracowników i partnerów medycznych? NA co zwracać uwagę podczas selekcji i doboru personelu? Jakich najczęstszych błędów unikać?
 6. Jak stworzyć PR solidnego pracodawcy w branży stomatologicznej? Praktyczne ćwiczenia rekrutacyjne
 7. Jak zbudować efektywny ZESPÓŁ ? Jakie role zespołowe najczęściej przybierają pracownicy? Jakie rodzaje zachowań są potrzebne do tego by Twój zespół funkcjonował?
 8. Praktyczne ćwiczenia komunikacji w zespole ( FUKO, NVC)
 9. Jak zarządzać konfliktem, który z całą pewnością pojawi się w Twoim zespole? Budowa autorytetu wśród współpracowników
 10. Rodzaje stylów zarządzania Zarządzanie poprzeć cele SMART Planowanie i delegowanie zadań
 11. Praktyczne narzędzia do monitorowania i egzekwowania zlecanych pracownikom zadań Jak krytykować i przyjmować krytykę w sposób konstruktywny?
 12. Zarządzanie finansami – jakie wskaźniki finansowe powinny być dla Ciebie istotne na co dzień i jak je odczytywać?
 13. Gdzie leży granica bezpiecznego finansowania się długiem i kiedy warto to robić? Źródła finansowania rozwoju biznesu – kiedy i jakie warto rozważyć?
 14. Nowe technologie informatyczne w stomatologii , jakie są możliwości, jak z nich skorzystać?
mgr Marek Dornowski

Pomysłodawca, prezes i współwłaściciel Premium Dental Group – spółki, która zbudowała i zarządza placówkami stomatologicznymi Kraina Zdrowego Uśmiechu. Posiada szerokie doświadczenie biznesowe, które wykorzystuje podczas szkoleń. Wśród naszych klientów ceniony za dużą wiedzę i bardzo praktyczne podejście do tematu. Absolwent studiów MBA w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Szkolił się także w ramach Chartered Institute of Marketing. Praktyk i pasjonat…

Kamil Kuczewski

Trener i doradca, specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z zakresu komunikacji z pacjentem oraz budowania modeli biznesowych w gabinecie stomatologicznym. Od 2009 r. prowadził szkolenia wewnętrzne, a od 2015 r. dla lekarzy dentystów. Gościł na szkoleniach m.in. dla OIL Warszawa, PTTS i Glaxo Smith Cline. Obecnie prowadzi webinary oraz wykłada przedmioty takie jak Tworzenia standardów obsługi pacjenta oraz Monitorowanie i…