Szkolenia z kompetencji zawodowych

Szczegóły szkolenia

  • Częstochowa
  • 7 listopada 2018
  • 2018-11-07 10:00 – 2018-11-09 17:00

Contact event manager

1 2 3 4

Bilety

  • Brak miejsc
Koszyk
Dziękujemy i Zapraszamy

Problematyka okluzji i zaburzeń czynnościowych narządu żucia w stomatologii w ujęciu interdyscyplinarnym – Poziom II

Częstochowa

2018-11-07 10:00 – 2018-11-09 17:00
7 listopada 2018

000000

Błażej Szczerbaniewicz

Inne wydarzenia Organizatora

Problematyka okluzji i zaburzeń czynnościowych narządu żucia w stomatologii w ujęciu interdyscyplinarnym – Poziom II

Częstochowa

2018-11-07 10:00 – 2018-11-09 17:00
7 listopada 2018

DRUKUJ

Dla kogo jest to szkolenie

Szkolenie przeznaczone jest dla lekarzy stomatologów, kontynuujących swoją przygodę z okluzją, którzy chcą zajmować się diagnozowaniem i leczeniem patologicznego starcia zębów na skutek bruksizmu.

Cel edukacyjny

Celem szkolenia jest stworzenie jednolitego systemu planowania leczenia interdyscyplinarnego ze szczególnym uwzględnieniem okluzji w oparciu o filozofię Spear Education. Uczestnicy nabywają kompetencje diagnozowania bruksizmu, rozpoznawania rożnych jego rodzajów, badania, który ząb jest zębem prowadzącym w punktach styku i planowania leczenia na ich podstawie w zależności od sytuacji wejściowej.

Po szkoleniu Uczestnik posiada wiedzę dotyczącą:

  • Najczęściej spotykanych przyczyn braku stabilizacji ortopedycznej (patologiczna ruchomość zębów, nieprawidłowa biomechanika ssż, zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w ssż, przykurcze patologiczne mięśni pozycjonujących ssż, parafunkcje-bruksizm).
  • Braku stabilizacji ortopedycznej na poziomie stawu skroniowo-żuchwowego i zębów, wzajemnych zależności, metodyki badania.

Po szkoleniu Uczestnik posiada umiejętności:

  • Analizuje zwarcia u pacjentów z powikłaniami ze strony narządu żucia (mięśnie, stawy, OUN). Określa błędy jatrogenne prowadzące do utraty stabilizacji ortopedycznej – na przykładzie wcześniej przeprowadzonego leczenia protetycznego, ortodontycznego.
  • Projektuje prace uzupełniającej braki zębowe przy braku istniejącej stabilizacji ortopedycznej.

Po szkoleniu Uczestnik ma kompetencje:

Samokształcenia się, rozumienia znaczenia komunikacji interpersonalnej z pacjentem oraz prawidłowego identyfikowania i rozstrzygania dylematów związanych z problematyką okluzji i zaburzeń narządu żucia w ujęciu interdyscyplinarnym, w tym rozpoznawania i leczenia czynników odpowiedzialnych za powstanie „ograniczonego wzorca przywodzenia żuchwy” oraz stosowania szyny stabilizacyjnych, a także skutecznej komunikacji z lekarzami innych specjalności zajmujących się problematyką bruksizmu.

lek. dent. Błażej Szczerbaniewicz

Lekarz stomatolog, wykładowca, lider, prowadzący i opiekun klubu dyskusyjnego wg filozofii Spear Education. Lekarz stomatolog specjalizujący się od ukończenia studiów w zaburzeniach czynnościowych narządu żucia i leczeniu interdycyplinarnym. Od 1999 roku związany z European Academy of Craniomandibular Disorders (EACD) i American Academy of Orofacial Pain (AAOP). Prezydent Elekt EACD na lata 2012-2013. Praktyk i ceniony wykładowca m.in. Wydawnictwa Kwintesencja, Dentsply Polska.…