lek. dent. Iwona Iwanowicz

Lekarz dentysta, absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku ,specjalizuje się w interdyscyplinarnym leczeniu dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych i kręgosłupowych i szeroko pojętej profilaktyce rozwoju wad zgryzu, twarzoczaszki, wad postawy i stóp.

Od 2003 roku prowadzi własną praktykę dentystyczną, a od ponad 8 lat zajmuje się leczeniem dysfunkcji narządu żucia i bardzo ściśle współpracuje z fizjoterapeutą (od lipca 2017roku wspólnie w centrum medycznym stomatologiczno-fizjoterapeutycznym Dentico&Rehabilis Clinic w Białymstoku).

Owocem tej współpracy i wieloletniej wnikliwej analizy przypadków, jak również ciągłego dokształcania zawodowego, jest autorski program terapii pacjentów z zaawansowaną dysfunkcją czaszkowo-żuchwowo-kręgosłupową.

Od 2016 roku w duecie z fizjoterapeutą prowadzi autorskie szkolenia dla lekarzy dentystów i fizjoterapeutów i jednym z celów tych szkoleń jest połączenie tych specjalistów w duety, by nauczyć ich ścisłej współpracy w zespole terapeutycznym. Udział jako wykładowca w konferencjach m.in.

Wrześniowy Kurs Medyczny, Białystok 2014,wykład pt. ,,Zgrany duet dentysta i fizjoterapeuta interdyscyplinarne podejście do leczenia dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego” -Konferencja Żywieniowa, Holistyczne podejście do zdrowia człowieka “Opole 2016-wykład -Zjazd Polskiego Towarzystwa Endodontycznego 2017-wykład.