Wybór odpowiedniej lokalizacji jest sprawą absolutnie fundamentalną dla osób, które chcą szybko zdobywać nowych pacjentów, dynamicznie się rozwijać, i odnieść sukces na rynku. Źle wybrana lokalizacja może być powodem wielu problemów, stresu i finansowych porażek. „Jak wybrać właściwą lokalizację pod gabinet stomatologiczny?” Mówi o tym Kamil Kuczewski, trener rozwoju placówek medycznych „Dental Way”.

Jedna minuta przeznaczona na planowanie oszczędza 40 minut na prostowanie nietrafionych decyzji. Dobry plan, właściwie opracowana lista sprzętu, określenie przewag konkurencyjnych, decyzja na temat wyboru konkretnego miejsca nie są dziełem przypadku, a konkretnej analizy. Ta analiza jest niezwykle ważna i potrzebna.

Kamil Kuczewski na vlogu, sygnowanym przez Be Active Dentist, opisuje w jaki sposób planować wybór pierwszej lokalizacji tak, by wybór był właściwy:

Stwórz dokładny plan

Wszystko podporządkowane jest żelaznemu prawu przyczyny i skutku. Sposób w jaki planujesz przełoży się bezpośrednio na szybkość znalezienia odpowiedniej lokalizacji. Napoleon Hill mówił: „Wygrywa tylko ten kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, żeby go osiągnąć”.

Wyobraź sobie jak ma wyglądać twój przyszły gabinet i wszystko dokładnie zapisz na kartce.

Zapisz każdy detal – wygląd gabinetów, poczekalni, zakres sprzętu, a także koszty stałe, zmienne, zapotrzebowanie materiałów, koszty adaptacji.

Wyznacz priorytety

Musisz planować realnie – nie wszystko możesz mieć od razu. Zastosuj metodę ABC. Na liście sprzętu, który chcesz kupić zapisz literę A – przy pozycjach, które są absolutnie niezbędne (unit, autoklaw), literę B – przy rzeczach, które są potrzebne, ale można się bez nich obyć (punktowe RTG, endometr) i listę C – przy rzeczach, które byłby przydatne, ale są drogie lub niekoniecznie potrzebne (tomograf, sedacja).

Określ przewagi konkurencyjne

Pacjenci pójdą tam gdzie będzie im lepiej – tam gdzie jest lepszy sprzęt, lepsi lekarze, lepsza atmosfera, lepszy dojazd, lepszy parking, lepszy kontakt z placówką. Jeśli masz zamiar otwierać gabinet to musisz określić „Dlaczego pacjent ma przyjść właśnie do ciebie?”. Może jesteś specjalistą w danej dziedzinie, może masz tytuł doktora, może świetnie komunikujesz się z pacjentem, może umiesz bardzo dobrze prowadzić promocję gabinetu. Musisz myśleć w kategoriach „w czym jestem lepszy?”. Ciężko będzie rozwinąć gabinet w miejscu gdzie konkurencja jest na wysokim poziomie.

W tych dwóch krótkich i merytorycznych odcinkach znajdziesz bardzo bogatą wiedzę na temat tego jak rozpocząć planowanie swojego pierwszego gabinetu. Zacznij od lokalizacji.

Artykuł znajdziesz też na stronie: infoDENT24.pl

Podziel się tym dalej!

Zobacz najnowsze wpisy: